الزامات سیستم و کاربر

تعداد زیادی منایع و resource رایگان و پولی برای یادگیری اوراکل و SQL وجود دارد. قبل از اینکه در مورد بهینه سازی و optimization کوئری های SQL و دستورات PLSQL صحبت کنیم شما بایستی دانش کافی و حداقلی در مورد SQL داشته باشید. این آموزش برای افرادی مناسب می باشد که حداقل تجربه SQL و PLSQL در دیتابیس های اوراکلی درمحیط های عملیاتی را داشته باشید.

لذا پیشنهاد می شود یک دانش ابتدایی از موارد اعلام شده داشته باشید تا از این آموزش خسته نشوید و دانش ایتدایی شما به راحتی و سریع تمامی مطالب مربوط به Tuning را فرا خواهید گرفت .

دراین آموزش ما برای بهینه سازی Tuning کوئری SQL و دستورات PLSQL نیاز است ما روی پردازش ها و روال کار و محتوای کوئری ها کار می کنیم. برنامه های نویس های حرفه ای نیاز به خواندن مطالب ابتدایی را ندارند. لازم به ذکر است تمامی موارد بصورت کامل و جامع آموزش داده خواهد شد که در این مورد تجربه لازم و برای شروع کار را داشته باشد اما هیچ گونه ضمانتی در اجرای و تنیجه کار به شما نخواهیم داد.

بعضی از مطالب آموزش در مطالب عمومی و در تمامی دیتابیس های RDBMSs کاربرد دارد و بعضی مطالی منحصرا برای دیتابیس اوراکل می باشد. تمامی دستورات در این آموزش در محیط دیتایس اوراکل نسخه های 11g R2 و یا 12C قابل انجام و اجرا می باشد.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *