دانلود فایل با استفاده از PL/SQL در دیتابیس اوراکلدانلود فایل با استفاده از PL/SQL در دیتابیس اوراکل

دانلود فایل با استفاده از PL/SQL و یک Gateway در دیتابیس اوراکل (ORDS, mod_plsql, EPG)

در این قسمت از مقاله زمیوس در بخش دیتابیس، با یک مثالی در زبان برنامه نویسی  PL/SQL و یک Gateway مانند (ORDS, mod_plsql یا embedded PL/SQL gateway (EPG بتوانیم فایل یا فایل هایی را از اینترنت یا شبکه دانلود کنیم.

 

Background

از دیتابیس اوراکل نسخه 8 به بعد چندین راه برای دانلود فایل ها با استفاده از زبان برنامه نویسی PL/SQL و یک Gateway وجود داشته است و این بستگی به نوع درگاه ارتیاطی شما و استفاده از داده های دیتابیس دارد. البته جهت انجام این عملیات از طریق APEX کمی متفاوت خواهد بود.

در این مقاله بر روی کدهای زبان PL/SQL مورد نیاز برای شروع دانلود یک فایل، بر اساس منابع مختلف تمرکز شده است.

 

BFILE

در این مثال مانند تصویر زیر سورس و منبع آدرسی که می خواهیم فایل را دانلود کنیم را مشخص می کنیم.

Background

با قرار دادن فایل در آدرس دایرکتوری مورد نظر در حال حاضر می‌توانیم از یک BFILE برای خواندن فایل استفاده کنیم و با استفاده از بسته WPG_DOCLOAD، آن را از طریق Gateway دانلود و دریافت کنیم.

BFILE

 

BLOB

در این مثال اظلاعات و داده ها در یک ستون با نوع داده ای BLOB از یک جدول به نام DOCUMENTS ذخیره می شود که شامل یک ستون دیگری به نام MIME_TYPE نیز می باشد.

BLOB

 

Programatically

در این مثال ما می خواهیم محتوی و داده های یک فایل را به صورت برنامه نویسی شده ایجاد کنیم و فقط با استفاده از پکیجی به نام HTP آن را از طریق Gateway ارتباط برقرار دهید و دانلود کنید. در این مثال برخی از ستون‌های جدول به نام EMP را در قالب فایل CSV استخراج می شود.

Programatically

 

APEX

همانطور که در ابتدای مقاله در مورد APEX و دانلود فایل از طریق آن توضیح داده شد روند ایجاد پروسیجر دانلود فایل از طریق APEX خیلی شبیه مثال پروسیجر BLOB است اما با تقریبا دو خط اضافه می توانید فایل را از طریق APEX دانلود و دریافت کنید.

APEX

برای مطالعه بیشتر لینک های زیر را مشاهده کنید:

جهت ثبت پیام باید در سایت عضو شوید و یا وارد سایت شده باشید .
ورود به حساب کاربری / ایجاد حساب کاربری
کار با Built-in Functions در پایتون (2)

کار با Built-in Functions در پایتون (2)

در این مقاله زمیوسی در بخش آموزش قصد داریم در مورد کار با Built-in Functions در پایتون صحبت کنیم. شما قبلاً با محبوب ترین تابع در پایتون یعنی ()print آشنا شدید.

Cheat Sheet در پایتون - مبانی پایتون (1)

Cheat Sheet در پایتون - مبانی پایتون (1)

پایتون 3 یک زبان برنامه نویسی واقعا همه کاره است که دوستش دارم هم برای توسط توسعه دهندگان وب web developers، دانشمندان داده data scientists و ...

10 وب سایت برای حل تمام سوالات مربوط به برنامه نویسی

10 وب سایت برای حل تمام سوالات مربوط به برنامه نویسی

در این مقاله زمیوسی، قصد داریم در مورد 10 سایت که برای حل تمام سوالات مربوط به برنامه نویسی شما صحبت کنیم. در هنگام یادگیری برنامه نویسی یا توسعه یک نرم افزار ....

APEX_ZIP : مدیریت فایل های Zip از PL/SQL

APEX_ZIP : مدیریت فایل های Zip از PL/SQL

در این قسمت از آموزش مقاله زمیوس در بخش دیتابیس قصد داریم مجدد با یکی از قابلیت های APEX آشنا شویم در این مقاله با استفاده از پکیج APEX_ZIP ...